Producenci
Informacje o oczyszczaczach powietrza

OCZYSZCZACZE POWIETRZA

Urządzenia w naszym sklepie można podzielić na kategorie:

- Popularne - urządzenia OPUS

- Bestsellery - seria IDEAL AP 

- Medyczne - dedykowana seria MED EDITION firmy IDEAL

- Combi - kombinacja oczyszczania i nawilżania powietrza producenta IDEAL

- Premium - fenomenalna seria PRO urządzeń IDEALnych

 

Jak działa oczyszczacz?

 

Dlaczego oczyszczanie powietrza jest takie ważne?

Oczyszczacze powietrza pomagają wyeliminować z pomieszczeń w których przebywamy, zagrażające naszemu zdrowiu zanieczyszczenia i cząstki stałe. Korzystając z urządzeń OPUS i IDEAL jest to możliwe prawie w 100%. Jak? Dzięki zastosowaniu najskuteczniejszych filtrów, powłok antybakteryjnych, jonizatorów i lamp UV-C.

Powietrze w pomieszczeniach w których spędzamy znaczną część dnia, często jest o wiele bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Jest pełne alergenów, pyłu, zarazków, pleśni, brzydkich zapachów i innych.

Co wdychamy? Poniżej klasyfikacja pyłów zawieszonych.

PM 1 drobinki sadzy, wirusy <- średnica 1 μm

PM 2,5 dym, cząsteczki azbestu, bakterie (pył zawieszony) - najbardziej szkodliwe dla zdrowia człowieka spośród wszystkich zanieczyszczeń atmosferycznych według Światowej Organizacji Zdrowia <- średnica 2,5 μm

PM 10 kurz, pyłki, pleśń <- średnica 10 μm

 

 

UWAGA! Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku złego i bardzo złego poziomu jakości powietrza!

Poziom jakości powietrza Zalecenia dla ludności
Bardzo dobry  Jakość powietrza jest dobra. Zanieczyszczenia powietrza nie stanowią zagrożenia. Warunki idealne do aktywności na zewnątrz.
Dobry  Jakość powietrza jest wciąż dobra. Zanieczyszczenia powietrza stanowią minimalne zagrożenie dla osób narażonych na ryzyko*. Warunki bardzo dobre do aktywności na zewnątrz.
Umiarkowany  Jakość powietrza jest średnia. Zanieczyszczenia powietrza stanowią zagrożenie dla osób narażonych na ryzyko*. Warunki dobre do aktywności na zewnątrz. 
Dostateczny  Jakość powietrza jest średnia. Zanieczyszczenia powietrza stanowią zagrożenie dla osób narażonych na ryzyko*, które mogą odczuwać skutki zdrowotne. Pozostałe osoby powinny ograniczyć spędzanie czasu na zewnątrz, zwłaszcza gdy doświadczą takich symptomów jak kaszel lub podrażnione gardło. 
Zły  Jakość powietrza jest zła. Osoby narażone na ryzyko* powinny unikać wyjścia na zewnątrz. Pozostali powinni je ograniczyć. Nie zaleca się aktywności na zewnątrz. 
Bardzo zły  Jakość powietrza jest niebezpiecznie zła. Osoby narażone na ryzyko* powinny bezwzględnie unikać wyjścia na zewnątrz. Pozostali powinni ograniczyć wyjścia do minimum. Wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane.

*Osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy podatne na  zanieczyszczenia powietrza.

Źródło: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie - Skala Jakości Powietrza 

 

ZADBAJ O JAKOŚĆ POWIETRZA W POMIESZCZENIACH W KTÓRYCH PRZEBYWASZ NAJCZĘŚCIEJ!

ZASTOSOWANIE DOBREGO OCZYSZCZACZA POWIETRZA ZAPEWNI CZYSTE POWIETRZE DLA CIEBIE I  TWOICH BLISKICH, POZWOLI NA DŁUGOTRWAŁE PRZEBYWANIE W OTOCZENIU WOLNYM OD ZANIECZYSZCZEŃ I ALERGENÓW.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl